Két teljes napunk volt az egykori brit koronagyarmatra és mivel ez már a második látogatásunk volt itt, ezért pontosan tudtuk, hogy mi az ami akkor kimaradt, illetve mi az, amit újra szeretnénk megnézni. Hongkong fantasztikus hely, bár halkan azért megjegyezném, hogy időközben a kínai nagyvárosok olyannyira feljövőben vannak, hogy ma már messze nem akkora a kontraszt mint egykoron. Hogy messzebb ne menjünk, rögtön a határ túloldalán ott van Shenzen, egy picit tovább pedig Kanton. Ha valaki ránéz a térképre azt is láthatja, hogy a Gyöngy-folyó deltájában lassan egy irdatlan méretű megapolisz jön létre a már említett városok, valamint Dongguan, Foshan, Zhuhai és Makaó részvételével. Ez a térség az az elmúlt évtizedekben Kína és a világ gyáripari központjává vált és a pekingi vezetés nem titkolt reményei szerint a régió rövidesen a világgazdaság vezető centrumává válhat. E kis kitérő talán jól érzékelteti, hogy Hongkongnak a Kínai Népköztársaság különleges közigazgatási területeként is fontos szerep jut.
A város éghajlata nedves szubtrópusi, januárban még általában napos és enyhe téllel, ami nekünk is kedvező körülményeket biztosított a kiránduláshoz. A fő attrakciónak ezúttal a Lanthau-sziget csúcsán emelt 34 méter magas Tien Tan Buddha-szobrot szántuk, ami a világ legnagyobb szabadtéri ülő bronz Buddha-szobra. A látványosság a belvárostól elég messze, a reptér irányában van, de szerencsére könnyű megközelíteni. A Tung Chung metrómegállótól a Ngong Ping 360 nevű drótkötél-pálya vezet a csúcsra. A végállomástól még gyalogolni kell néhány száz métert a szoborig, majd egy meredek lépcsőt kell megmászni az alapzatig.
A libegő amúgy nem semmi: a közel 6 kilóméteres távot víz és hegyek felett teszi meg és van olyan szakasza, ahol a tartóoszlopok olyan messze vannak egymástól, hogy a drótkötél közel 2 km hosszan feszül a semmi felett a levegőben. Ja, és a mélységérzetet erősen fokozza, hogy a kabinban teljes egészében átlátszó üvegpadló van az ember lába alatt!
A videón mindez jól látható, ha érdekel, máris indíthatod.
(ha netán a városra nem vagy kíváncsi, a buddhás rész 6:43-tól kezdődik)