A maláj főváros egy meglepően modern betondzsungel, helyenként szó szoros értelemben olyan, mintha a dzsungelből nőnének ki a toronyépületek. A főbb látványosságok és plázák környezetét leszámítva közelről azért nem annyira makulátlan, de a térség más ázsiai városaival összevetve még mindig sokkal rendezettebb és tisztább. Az egész évben tartó dög meleg és a gyakori felhőszakadások miatt az élet jórészt a hatalmas légkondícionált bevásárlóközpontokban és a piacokon zajlik. A felső képen a Parkroyalban lévő szobánkból nyíló kiltás látható, a lentin pedig a Berjaya Time Square szálloda- és bevásárlókomplexum, mely 2003-as átadásakor a világ egyik legnagyobb ilyen létesítménye volt.
A városon belüli nevezetességek közül kihagyhatatlan a világ legszebb ikerépülete, a híres Petronas-torony, amit szerintem éjszakai kivilágításban érdemesebb megnézni, bár tény, hogy nappal is lenyűgöző. Aki teheti menjen fel a Menara KL tévétorony kilátójába is, ahonnan gyönyörű kilátás nyílik az egész maláj fővárosra.
Malajzia, akárcsak Ázsia legtöbb országa, csak addig drága, amíg odautazunk, a helyszínen már nagyon olcsón is el lehet lenni (különösen ha nem a magyar átalgbérekből indulunk ki). Rengeteg jó minőségű és megfizethető hotel van, az elképesztően izgalmas és finom ételkülönlegességeket aprópénzért kóstolhatjuk. A kulináris élvezeteknek hódoló turisták számára ez egy paradicsom, hiszen az indiai, a maláj és a kínai konyha remekeit egyszerre élvezhetik. Az országon belüli utazás sem drága, mi pár évvel korábban egészen Szingapúrig buszoztunk nagyon kedvező áron, végig korszerű autópályán.
Itt kell megemlíteni, hogy Kuala Lumpur Délkelet-Ázsia legjelentősebb légiközlekedési hubja, vagyis átszállóközpontja. Itt székel az Air Asia, a legnagyobb ázsiai fapados légitársaság-csoport, kb. a Ryanair helyi megfelelője. Száznál több gépével napi 180 járatot teljesít, leányvállalatait is beszámítva Ázsián belül szinte mindenhová el lehet vele repülni. Akciósan már 4 dollártól is árulnak jegyeket, nekünk ilyenhez még nem volt szerencsénk, de 11 dollárért repültünk vele Szingapúrba és 20 dollárért Bangkokból Balira. Folyamatosan tervezés alatt van nálam egy olyan utazás, melynek során KL-ből csillagtúra szerűen járnánk be a környéket, Nepáltól, Laoszon és Mianmaron át egészen a Fülöp-szigetekig.
KL-en kívül a legismertebb és legtöbb turista által látogatott hely a város határában álló Batu Cave. Ez tulajdonképpen egy hindu szentély, amit ottjártunkkor éppen felújítottak, ezért a dekorációk egy része hiányzott. A belvárosból nagyon könnyű ide eljutni, ugyanis a KL Sentral állomásról közvetlen elővárosi vonat közlekedik ide. „Mindössze” 272 lépcsőfok és további 60 a barlangban, mindez 30 fokban és a pofátlanul kéregető és lopkodó majmok átlal csapott hangzavarban, de megéri mert szép a látvány és a maga nemében egyedülálló. Amikor először jártunk KL-ben kimaradt ez a látogatás, ezért most repülőgépünk délutáni indulása előtt kötelező programként iktattuk be.