A 2013/14-es tanévben lányom Kanadában tanult egy cserediák-program keretében. Mivel ebben az országban korábban még nem jártunk, úgy döntöttünk a karácsonyi szünetben meglátogatjuk Torontóban. A kezdeti ötlet aztán elkezdett egyre csak dagadni, először hozzácsaptunk egy közös szilvesztert a Niagaránál, aztán jött az ötlet, hogy télen milyen jó lenne melegedni egy kicsit, tehát – ha már ezen a safelook at this web-siteclone watches kontinensen leszünk – próbáljunk meg összehozni egy kedvező árfekvésű karibi sütkérezést. Hogy mindebből mi valósult meg, azt a kíváncsiak itt a blogon kideríthetik, de most lássunk az Ontario-tó partján fekvő metropoliszt.
A szűken vett Toronto városa egy alig 2,5 milliós közösség az Ontario-tó partján. De persze ott van körülötte a többi város, melyek együttesen alkotják a Nagy-Toronto névre keresztelt egységet (GTA – Greater Toronto Area), amely már óriási területű és lakosságú. A teljes város feltérképezéséhez nem napok, hanem akár hetek és hónapok is kellenek.
Toronto belvárosának 1976-ban átadott ikonikus jelképe 30 éven át volt a világ legmagasabb szabadon álló tornya a maga 553 méteres magasságával. A toronyban forgó étterem és kávézó, és négy kilátószint áll a látogatók rendelkezésére, köztük egy olyannal, ahol vastag üveglapokon 352 métteres mélység felett sétálgathatunk, vagy éppen kúszhatunk, ha úgy kényelmesebb.
A várossal szemközti Centre Island-ről egészen pazar kilátás tárul elénk Toronto belvárosára és a CN Toronyra. A komppal való átkelésünket különösen izgalmassá tette a hajó körül szinte azonnal fagyásnak induló jégtömeg.